zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Začátek prázdnin slibuje vodákům splavné řeky

02.07.2010
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Vodní cesty
Začátek prázdnin slibuje vodákům splavné řeky

O prodlouženém prázdninovém víkendu, který slibuje až třicetistupňová horka, mohou milovníci vodních sportů vyrazit na většinu českých řek. V korytech všech větších toků je vody stále dostatek, mělčiny zatím zřejmě vodáky nepotrápí ani na menších říčkách, řekl Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.

Náporu prvních prázdninových výletníků bude ve dnech volna zcela jistě čelit dobře splavná Lužnice. "Navíc v sobotu vodáky očekává v Suchdole nad Lužnicí Benátská noc s ohňostrojem. Zážitků víc než dost," uvedl Jančar. I přes teplé počasí bez srážek mohou sportovci splouvat Vltavu, Moravu pod soutokem s Desnou, Odru a Opavu na dolním toku a Dyji pod nádržemi Nové Mlýny.

České řeky budou kvůli svátkům rekreačních vodáků plné, podle Jančara se proto mnoho sportovců určitě vypraví i za hranice - na slovenské nebo některé z alpských řek. U slovenských sousedů se chystá společné splutí Hronu z Brezna, na lodích vyrazí lidé také po proudu zemplínských řek. Zkušenější vodáci se vydají na další ročník Tatranského okruhu. Jejich zdatnost prověří dravé říčky Belá a Čierny Váh. S rozvahou by měli rekreanti hodnotit obtížnost alpských toků, kterými i v létě teče velké množství vody, upozornil Jančar.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí