zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výbor pro životní prostředí povede Milan Šťovíček

13.07.2010
Politika
Výbor pro životní prostředí povede Milan Šťovíček

V pátek potvrdili poslanci Milana Šťovíčka, zvoleného v ústeckém kraji na kandidátce Věcí veřejných (VV), ve funkci předsedy výboru pro životní prostředí. Milan Šťovíček dlouhá léta pracoval v komunální politice a do loňského roku byl starosta Litvínova a člen ODS, ze které v roce 2009 vystoupil.

Milan Štovíček, podle jeho vizitky na webu Věcí veřejných, pracoval po studiu na gymnáziu v Okresním muzeu Litvínov jako zoolog a následně vystudoval Pedagogickou fakultu v Hradci Králové obor biologie - pedagogika. Učil na základní škole v Meziboří u Litvínova, kde se v roce 1990 stal ředitelem. Později se stal ředitelem Střední odborné školy pro ochranu a obnovu životního prostředí Schola Humanitas v Litvínově.

Do zastupitelstva města kandidoval od roku 1994, nejdříve jako nezávislý kandidát, potom jako člen ODS. V roce 2003 byl zvolen místostarostou a v dalších komunálních volbách starostou Litvínova. "V březnu loňského roku jsem byl po puči organizovaném mými spolustraníky z ODS z funkce starosty odvolán. Vrátil jsem se na místo ředitele Scholy Humanitas," píše na stránkách Věcí Veřejných Šťovíček. V roce 2009 ukončil své členství v ODS, jako nestraník je v poslanecké sněmovně člen klubu Věcí veřejných.

Milan Šťovíček se narodil 27.1. 1958 a většinu života žije v Litvínově. Je ženatý, má tři děti. "Volné chvíle trávím s rodinou a pracuji na našem malém hospodářství, pokud čas dovolí, věnuji se ornitologii," píše na stránkách VV.

Pro Milana Šťovíčka zvedlo v pátek ze 186 přítomných poslanců ruku 169, proti byl jediný poslanec, Jiří Krátký z ČSSD.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí