zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Rychtě v Krásensku proběhl týdenní terénní kurz pro učitele

13.07.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Na Rychtě v Krásensku proběhl týdenní terénní kurz pro učitele

Skupina pedagogů z Jihomoravského kraje absolvovala kurz terénní přírodovědy s praktickým pozorováním přírody a jejím poznáváním, který už po sedmé pořádala Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání. Exkurze do Moravského krasu a Drahanské vrchoviny pod vedením odborníků z oborů ornitologie, geologie, botaniky či pedologie poskytly učitelům tolik potřebnou inspiraci pro vlastní školní výuku.

Učitelé přírodovědných oborů základních i středních škol se měli možnost během šestidenního kurzu podívat například na kozí farmu, kde se hospodaří v souladu s ekologickým zemědělstvím, pod vedením ornitologa Zdeňka Vermouzka pozorovat ptactvo Drahanské vrchoviny, absolvovat terénní exkurzi do Moravského krasu s karsologem Ivanem Balákem nebo botanickou exkurzi Zdeňky Lososové do Rakoveckého údolí.

"Kurz Repetitorium terénní přírodovědy je vystavěn na třech pilířích - terénních exkurzích do přírodně zajímavých lokalit Drahanské vrchoviny a CHKO Moravský kras, přednáškách vedených odborníky ve svém oboru a workshopy se vzájemnou výměnou zkušeností," popisuje Vlaďka Cikánková z Lipky. "Cílem kurzu je inovace výuky z hlediska regionálních zvláštností s důrazem na utváření citového vztahu dětí k domovu. V neposlední řadě nám jde také o poskytnutí motivace a inspirace pedagogům pro vlastní výuku zejména pomocí aktivizujících metod v terénu," doplňuje Cikánková.

Důležitým výstupem celého týdenního kurzu byly vlastnoručně vyrobené pracovní listy, které pedagogové využijí při výuce v terénu. Celý kurz uzavřela závěrečná konference.

Kurz byl finančně podpořen Evropským fondem.

Název akce: Repetitorium terénní přírodovědy

Místo konání: Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání, pracoviště Rychta, Krásensko 76, 683 04 p. Drnovice (okr. Vyškov) a krajina jižní Moravy

Termín akce: pondělí 5. července 2010 - sobota 10. července 2010

Kontakty:
Bc. Kateřina Vítková, PR manažerka, katerina.vitkova@lipka.cz, tel. 736 473 732
Mgr. Vlaďka Cikánková, organizátorka kurzu, vladka.cikankova@lipka.cz, tel. 736 473 849, 517 385 429

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí