zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martínek (ČSSD): Kraj požádá o dotace z programu Zelená úsporám

20.07.2010
Dotace
Martínek (ČSSD): Kraj požádá o dotace z programu Zelená úsporám

Pardubický kraj využije rozšíření programu o budovy veřejného sektoru.

Pardubický kraj využije rozšíření Programu Zelená úsporám o budovy veřejného sektoru. Rada Pardubického kraje na svém jednání schválila tři projekty, které jsou připraveny až do etapy vlastního zpracování a podání žádostí do aktuální výzvy. Jedná se o realizaci úspor energie v areálu Nemocnice Svitavy a Gymnázia Moravská Třebová, v areálu Nemocnice Chrudim a Albertina Žamberk. V těchto areálech se uvažuje o zateplení obvodových plášťů a střešních konstrukcí a výměně otvorových výplní.

Žadatel, kterým může být nyní i kraj, je oprávněn v rámci jedné výzvy podat maximálně tři žádosti o podporu, přičemž celková výše požadované dotace může být maximálně 200 mil. Kč. Maximální celková dotace prostředků z Programu Zelená úsporám na schválené projekty je vyhlášena ve výši 4 mld. Kč. Příjem žádostí o podporu bude probíhat od 19. července 2010 a bude ukončen, pokud objem požadované dotace z prostředků EU dosáhne 6 mld. Kč. V případě doporučení projektů dojde k realizaci úspor energií až v roce 2011.

U dalších dvanácti posuzovaných projektů navrhovaných odborem školství, kultury a tělovýchovy musí kraj zajistit přepracování energetických auditů na nové podmínky Programu zelená úsporám. Jak stanoví Státní fond životního prostředí, tyto audity nemohou být starší dvou let.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí