zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šrejbrova firma chystá mrakodrapy

22.07.2010
Urbánní ekologie
Šrejbrova firma chystá mrakodrapy

Nedaleko Pankráce v Praze 4 v sousedství nákupního centra Bauhaus mají vyrůst dvě nové kancelářské věže. Plánuje je tam společnost Pankrác, v jejímž čele stojí podnikatel a bývalý tenista Milan Šrejber. Vyplývá to z dokumentace předložené firmou k posuzování vlivů stavby na životní prostředí (EIA).

Obě věže mají mít 35 460 metrů čtverečních podlahových ploch. Práci by v nich mohlo najít přes dva a půl tisíce lidí.

Pankrácká pláň se stala oblíbenou lokalitou také pro další developery. Do povědomí Pražanů se zapsala hlavně výškovými domy, v nichž jsou především kanceláře.

Společnost ECM nedaleko nich začala stavět další výškovou budovu s luxusními byty. Stejně jako v předešlých případech se výstavba mrakodrapu nelíbí některým občanským sdružením.

Další kancelářský projekt plánuje v lokalitě společnost Skanska Property, která ho nedávno koupila od ECM.

"Posuzovaný záměr je sice situován mimo centrum Pankrácké pláně, nicméně bez dopravního napojení na ulici 5. května by zvýšení intenzity dopravy vlivem výstavby negativně přispělo k již velmi zatížené Pankrácké pláni a ulice Budějovické," stojí v dokumentaci k projektu společnosti Pankrác.

Firmu Pankrác kontroluje podle její poslední výroční zprávy z 91 procent lucemburská společnost H.R.K.S., Šrejber vlastní devět procent. Současně je ve firmě Pankrác předsedou představenstva. Vedle projektu v Praze 4 se věnuje také dalšímu realitnímu podnikání. Mezi její největší projekty patří plán na výstavbu více než tisícovky nových bytů v pražské Uhříněvsi.

Šrejber v minulosti čelil obvinění z tunelování investičních fondů, které založil a spravoval. Jeho stíhání žalobci zastavili v roce 2007.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí