zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V rybníce na Domažlicku uhynulo 2500 ryb, příčina se vyšetřuje

26.07.2010
Havárie
V rybníce na Domažlicku uhynulo 2500 ryb, příčina se vyšetřuje

Asi 2500 kusů ryb uhynulo v rybníce u Luženic na Domažlicku. Na místo se dostavili specialisté z laboratoře, kteří odebrali vzorky. Zatím není jasné, proč ryby uhynuly. ČTK to řekl operační důstojník hasičů. Událost byla nahlášena kolem 15:00, na místo se dostavil porybný, hasiči i policie.
"Už to máme sesbíráno, jde asi o 2500 kusů, váhově to zatím nevíme," uvedl operační důstojník. Mezi uhynulými kusy jsou kapři, ale i další druhy. Příčinou ekologické havárie by mohly být splavené chemikálie z polí nebo také nedostatek kyslíku ve vodě a podobně.
V regionu nejde v poslední době o první případ. Stovky uhynulých ryb objevili například vodáci 2. července na šestikilometrovém úseku řeky Berounky u tábořiště poblíž mostu v Dolanech. Podle Karla Makoně z plzeňské záchranné stanice živočichů byl příčinou kyslíkový deficit v úseku řeky. "Způsobily ho přívalové deště, které vyplavily kanály na okraji Plzně," uvedl Makoň. Do řeky se údajně dostalo velké množství živin a řasy a trávy začaly při samočištění konzumovat kyslík. Ryby se začaly dusit.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí