zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

30.07.2010
Obecné
Krátce - různé

Na Floridě vyroste Babcock Ranch, město bez emisí poháněné sluncem
Koncept města nové generace vychází z nejnovějších poznatků o dopravních systémech, energetické efektivitě a udržitelnosti rozvoje. Nabídne přes 557 tisíc metrů čtverečních pro obchodní, komerční, kancelářské i občanské využití včetně lehkého průmyslu. Celé bude pokryto bezdrátovým internetem.

980 milionů korun, tedy o 40 procent více než v roce 2008, bylo loni v Česku vyplaceno na podporu ekologického zemědělství. Většina peněz přichází z fondů EU. Právě štědré dotace jsou důvodem, proč eko a bio farem v Česku přibývá. Už jich je asi 3500.

Mláto do kotle. Plzeňská teplárenská se dohodne s Plzeňským Prazdrojem na využití pivovarského mláta jako paliva pro nový kotel na biomasu. Energoblok přijde na 900 milionů korun. Firmy řeší technickou koncepci a spolupracují na testech.

Dispečink pro RWE. Skupina RWE v ČR zahájila zkušební provoz nového centrálního distribučního dispečinku za 80 milionů korun. Má přispět k bezpečnosti a spolehlivosti dodávek zemního plynu zákazníkům.

Měřidla ČEZ dodá HP. Skupina ČEZ vybrala konsorcium firem vedených Hewlett-Packard jako dodavatele více než 40 tisíc inteligentních měřidel za 400 milionů korun. S jejich pomocí má vzniknout testovací koncept takzvaných chytrých sítí.

Má váš dům či byt vysokou spotřebu tepla? Rekonstruujete, měníte okna, topíte starým nevýkonným kotlem? Přemýšlíte nad využitím solárních panelů? Můžete
uspořit energii a peníze a možná i využít dotaci Zelená úsporám. Poraďte se v naší ekologické poradně.
Poskytujeme bezplatné a nezávislé poradenství.
Poradce: Ing. Jakub Kolář, jakub.kolar@veronica.cz, tel. 572 630 670

Střední škola lesnická a rybářská Bzenec hledá učitele ekologických předmětů. Možnost služebního bytu. Zájemci hlaste se na tel. čísle 518 309 435 nebo na e-mailu: soules.bzenec@ho.orgman.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí