zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Z programového prohlášení kabinetu

05.08.2010
Politika
Z programového prohlášení kabinetu

Země stojí na rozcestí, píší trochu dramaticky ministři Nečasovy vlády. HN přenášejí přehled nejdůležitějších oblastí a slibů v neekonomických oblastech, z nichž vyplývá, jakou cestou se nový kabinet chce vydat.

Energetika a ekologie

Ministr životní prostředí Pavel Drobil ve vládním prohlášení připomněl, odkud pochází, a slíbil, že se vláda zasadí o zlepšování kvality ovzduší a to hlavně v jeho rodném Moravskoslezském kraji.

Nekonkrétně se ale v programovém prohlášení píše jen to, že by Ostravě mělo pomoci snižování škodlivých emisí, moderní technologie výroby či zateplování budov.

Kromě toho se chce vláda zaměřit na prevenci proti povodním, ale třeba i proti extrémním suchům. Podporovat chce třídění a recyklaci odpadů. Jasné není, jak dopadne sporný, stamiliardový supertendr na likvidaci ekologických škod, který rozběhla už vláda Mirka Topolánka. Kabinet plánuje posoudit předložené nabídky a rozhodnout, co dál. Zakázka je tedy stále ve hře.

V oblasti energetiky má Nečasova vláda jasno. Bude podporovat výstavbu nových bloků jaderné elektrárny Temelín a modernizaci Dukovan. Klidní naopak mohou být obyvatelé Horního Jiřetína - v příštích čtyřech letech by se totiž neměly prolamovat limity pro těžbu hnědého uhlí.

Kráceno

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí