zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha: Brownfield libeňské doky mizi

10.08.2010
Ekologické stavění, bydlení
Urbánní ekologie
Praha: Brownfield libeňské doky mizi

Staré libeňské doky mizí. Místo nich vznikne luxusní rezidenční čtvrť.

Staré zchátralé objekty ležící v místě nově vznikající pražské čtvrti Dock mizí. "Lokalita kolem dvou slepých ramen Vltavy nedaleko Palmovky na rozhraní staré Libně, Karlína a Holešovic doznává velkých změn. Provádíme nejen veškeré demolice, ale i čištění vodních ploch v areálu a úpravy okolního terénu," uvedl generální ředitel developerské skupiny Crestyl Omar Koleilat.

"Pokračujeme v úpravách, jež budou probíhat až do léta. Chceme, aby již první majitelé bytů a nájemníci kanceláří žili v upraveném a čistém prostředí. Proto jsme se rozhodli ještě před samotným zahájením výstavby první etapy, kompletně zrenovovat celé území budoucí čtvrti," dodal.

Projekt Dock se nachází v Libni v místě bývalých doků a přímo sousedí s Karlínem a Holešovicemi. Je ohraničen Vltavou, Libeňským mostem, Voctářovou ulicí a na severu Thomayerovými sady. V nejbližším okolí tak leží například Libeňský zámeček, Löwitův mlýn, golfové hřiště, první betonový most v ČR nad říčkou Rokytkou a nedaleká Palmovka, bydliště B.Hrabala, s kompletní občanskou vybavenosti.

"Jedinečná atmosféra místa je založena na dvou slepých ramenech Vltavy, díky nimž Dock představuje opravdovou čtvrť na řece. Vodní plocha s novým parkem nabídnou příjemné prostředí pro relaxaci i sport. Protipovodňová opatření dosahují bezpečné hranice s rezervou nad nejvyšší dosaženou vodní hladinou.

ZDROJ: www.euro.cz, upraveno, kraceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí