zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Program Partnerství Zelená úsporám má kontrolní komisi

09.08.2010
Dotace
Program Partnerství Zelená úsporám má kontrolní komisi

Ve středu 28. července 2010 se na své první schůzi sešla pětičlenná Kontrolní komise programu Partnerství Zelená úsporám. Program Partnerství Zelená úsporám je informační program, který identifikuje a propaguje energeticky nejúspornější domácí elektrospotřebiče dostupné na trhu v České republice.

Úkolem kontrolní komise je dohlížet na chod programu Partnerství Zelená úsporám, určovat jeho budoucí parametry a aktivity, tedy kontrolovat správné plnění jak v oblasti propagace programu, tak v oblasti výběru kategorií spotřebičů, kritérií pro zařazování jednotlivých výrobků, komunikace s partnery programu apod. Komise napomáhá smírnému řešení sporů mezi účastníky a v případě porušení pravidel programu jeho partnery předkládá návrhy řešení nebo na udělení sankcí.

Členové kontrolní komise byli jmenováni předchozí ministryní životního prostředí Rut Bízkovou a jsou to zástupci Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí, CECED CZ - Evropského sdružení výrobců domácích spotřebičů, Občanského sdružení spotřebitelů TEST a SEVEn, Střediska pro efektivní využívání energie, o.p.s.

Zdroj: www.sfzp.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí