zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Karlových Varech rostou protihlukové stěny

09.08.2010
Protihlukové bariéry
V Karlových Varech rostou protihlukové stěny

Ještě nedávno byla ve Staré Roli třímetrová protihluková stěna, která ovšem byla nevyhovující. Proto se Ředitelství silnic a dálnic rozhodlo, že ji přebuduje. Nová zeď bude vysoká osm metrů.

"Práce je součástí výstavby akce Karlovy Vary západ. Původní stěna ve Staré Roli byla původně vysoká tři metry, ovšem po měření hladiny hvukové zátěže zde byly překročeny noční limity. Právě z tohoto důvodu je nutné stěnu navýšit na osm metrů. Cena tohoto projektu je 23 milionů korun," konstatovala Martina Vápeníková, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic, které mají tyto stavební práce na starost.

Podle vyjádření mluvčí ŘSD bude stavba dokočena v srpnu letošního roku.

Na vysokou stěnu mají ovšem negativní názory samotní občané Staré Roli. "Myslím si, že tak vysoká zeď je nevhodná. Za ní je panelový dům, který stěna téměř celý zakryje. Bydlím kousek vedle a za ty roky jsem si na hluk už zvykla. Kdyby se radši ty peníze investovaly do opravy pozemních komunikací, které jsou u nás v hrozném stavu," řekla Petra Náchodská ze Staré Role.

Druhá podobná stěna se staví v Hybešově ulici v Rybářích a měla by od hluku chránit několik domů. Její délka má být zhruba 200 metrů. "Jsem ráda, že se tento projekt konečně povedlo zrealizovat. Tady je opravdu velký provoz téměř 24 hodin denně," uvedla Anna Pecková z Karlových Varů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí