zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na zahradě možná vyroste přírodní třída

08.08.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Na zahradě možná vyroste přírodní třída

Křemže - Školní zahradu v Křemži, kde vyrostla naučná stezka plná nejrůznějších rostlin, je možné navštěvovat i nyní o letních prázdninách.

Místo je plně přístupné veřejnosti. Až na jeden háček, před návštěvou je nutné se ohlásit řediteli školy. Člověk se tam nyní dostane pouze po domluvě. Zatím tam není nikdo, kdo by to provozoval. Zahradu tedy zájemcům ukáži já," řekl včera ředitel křemežské školy Jiří Tham.

Na zahradě stojí i otočné fotovoltaické panely. Ty sice zatím mají sloužit pro názornou výuku, v budoucnu se ale počítá s rozšířením jejich využití.

"Máme zařízení, které na fotovoltaické panely připojíme. Ukazuje nám to pak, kolik dostáváme od slunce energie. Jaký je rozdíl v tom, když panel od slunce odvrátíme," řekl Jiří Tham. "Časem bychom do toho chtěli zapojit ale třeba i rádio."

Realizací naučné stezky škola na své zahradě ještě neskončila. Plánů je hned několik. "Chtěli bychom tam udělat třeba přírodní jezírko, kde by byli popsaní živočichové, ale i rostliny," nastínil Tham.

Mezi další vize patří přírodní učebna. Děti by tak některé vyučovací hodiny nemusely trávit mezi čtyřmi stěnami, nýbrž pěkně na čerstvém vzduchu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí