zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společný projekt nabíjecího systému pro elektromobily

16.08.2010
Ekologická auta
Společný projekt nabíjecího systému pro elektromobily

Společnosti Schneider Electric a Parkeon podepsaly smlouvu o spolupráci při vývoji nabíjecího systému pro elektromobily. Dohoda dvou velkých hráčů v oboru rozšiřuje možnosti dalšího rozvoje automobilů s elektrickými pohony a jejich pozitivního vlivu na životní prostředí. Oba partneři budou moci jejím prostřednictvím už od letošního roku rozšířit svou technickou a komerční nabídku pro pilotní projekty těchto vozidel v Severní Americe i v Evropě.

Společné řešení přitom vychází z účelného propojení výzkumného a výrobního zázemí obou firem. Schneider Electric se bude podílet na napájecí technologii, Parkeon dodá své know-how se zaměřením na dopravu ve městech, veřejnou dopravu, parkovací systémy a placené parkování. Správa parkování a napájení pro tyto koncepce představují totiž ve veřejné infrastruktuře provázané problémy.

Řešení se zprvu zaměří na parkování na ulicích i mimo ně a další podobná využití. Podepsaná smlouva potvrzuje vývoj parkovací infrastruktury s nabíjením elektromobilů a její instalaci v roce 2011.

Podle vyjádření France Frédérica, předsedy představenstva společnosti Schneider Electric, "podepsaná smlouva představuje cestu k rychlejšímu rozvoji trhu vozidel nezatěžujících životní prostředí. Tato spolupráce navíc umožní rozšířit nabídku pro firmy podnikající v oblasti městských parkovacích zařízení s integrovanou nabíjecí infrastrukturou pro automobily budoucnosti".

Elektromobily jsou nyní hitem mezi výrobci automobilů, a prakticky každá významnější automobilka má ve svém portfoliu nějaký model poháněný elektřinou, nebo hybridní vůz. Ale i když mnozí výrobci už elektromobily dodávají, nebo plánují jejich brzké zavedení na trh, je tu jeden zásadní problém, který nástup těchto ekologických vozidel silně brzdí: chybějící infrastruktura pro jejich provoz. Nebo, jinými slovy, především nedostatek míst, kde by elektromobily mohly své baterie dobíjet, a to pokud možno rychle.

Problematická je i řada různých standardů pro připojení k elektrické síti. Určitý posun vpřed proto může znamenat snaha výrobců a energetických společností o spolupráci a úsilí o sjednocení jejich produktů týkajících se této oblasti do společných platforem, které by pomohly zmíněné problémy řešit.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí