zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prestižní sympozium Mezinárodní asociace pro výzkum sinic v Českých Budějovicích

16.08.2010
Voda
Prestižní sympozium Mezinárodní asociace pro výzkum sinic v Českých Budějovicích

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem AV ČR, v.v.i., pořádá v Českých Budějovicích ve dnech 16. - 20. srpna 2010 18. sympozium Mezinárodní asociace pro výzkum sinic. Mezinárodní asociace pro výzkum sinic (The International Association for Cyanophyte Research, IAC), založená v roce 1959, je neformální sdružení odborníků studujících sinice z různých úhlů pohledu.

Prestižní akce, která se koná jednou za tři roky, se zúčastní odborníci z 26 zemí světa. O pořádání je vždy požádána instituce, která provádí výzkum sinic na světové úrovni.

Sympozium bude zahájeno v pondělí 16. srpna 2010 v 9 hodin v Blažkově pavilonu Přírodovědecké fakulty JU (Branišovská 31, České Budějovice). Příspěvky jsou rozdělené do čtyř sekcí a pokrývají široké spektrum aspektů výzkumu sinic od druhové bohatosti přes biochemii a fyziologii až po aktuální témata jako jsou vodní květy, toxicita či ekonomické využití sinic. Své výsledky budou prezentovat nejen špičkoví vědečtí pracovníci, ale i studenti, pro které je sympozium vhodnou příležitostí pro prezentaci výsledků na mezinárodním fóru a navázání kontaktů s kolegy z jiných laboratoří.

Kontakt na pořadatele:
RNDr. Tomáš Hauer, Ph.D.
Přírodovědecká fakulta JU
e-mail: gibon@prf.jcu.cz
tel.: 389 032 276
tel.: 604 829 587

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí