zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropskou Květinu získal další hotel

21.08.2010
Ekologická dovolená, cestování
Evropskou Květinu získal další hotel

Holešovický Hotel Plaza Alta se zařadil mezi významné pražské hotely, které berou ohled na životní prostředí a mají pro to důkaz - Ekoznačku EU. Díky tomu se může oprávněně nazývat ekologicky šetrnějším.

Ekoznačka EU je pro turisty vyhledávající ubytování, které je kvalitní a zároveň šetrné vůči životnímu prostředí, důvěryhodným dokladem. Hosté jsou přímo v místě informování také o tom, jak oni sami mohou přispět ke snahám hotelu snížit negativní dopady na životní prostředí a současně mají jistotu, že hotel je pod pravidelným dozorem certifikační instituce, kterou je CENIA, česká informační agentura životního prostředí.

Aby hotel ekoznačku získal, musel splnit předepsané požadavky týkající se úspor energie a vody, využívání energie z obnovitelných zdrojů, ekologicky šetrnějšího úklidu, omezování a třídění odpadu a dalších.

Čtyřhvězdičkový hotel nabízí kromě možnosti ubytování mimo rušné centrum města i restauraci a konferenční místnost s výhledem na Prahu a je tak vhodným místem pro obchodní jednání, firemní školení i rodinné oslavy.

S dalšími držiteli Květiny se můžete seznámit na webových stránkách www.ekoznacka.cz. Na stejném místě najdete i seznam ekologicky šetrných výrobků, označených národní ekoznačkou Ekologicky šetrný výrobek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí