zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické projekty mohou získat granty

27.08.2010
Příroda
Dotace
Ekologické projekty mohou získat granty

Až 300 tisíc korun na projekt podporující ochranu životního prostředí mohou získat občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, nestátní neziskové organizace, nadace nebo nadační fondy. Uzávěrka žádostí o dotaci je 1. října. Novinkou letošního roku je zjednodušení podávání přihlášek - díky nově zavedenému systému Grantys se celá grantová žádost vyplňuje on-line.

Zájemci mohou podávat své žádosti ve třech tematických oblastech: informování široké veřejnosti, ovlivňování legislativy na úrovni Evropské unie a České republiky ve prospěch životního prostředí a oblast týkající se kampaní a projektů podporujících účast na rozhodování o územním plánování nebo ochraně cenných přírodních lokalit.

"Vloni jsme v tomto tematickém okruhu podpořili například občanské sdružení Děti Země a jejich občanskou koalici Nádraží v centru, která prostřednictvím kampaně zapojovala veřejnost do diskuze o plánované přestavbě Železničního uzlu Brno a přesunu hlavního nádraží," říká František Brückner, grantový manažer Nadace Partnerství. Letošní grantové řízení letos čeká jedna podstatná změna, kterou je zjednodušení podávání žádostí díky zavedení elektronického systému Grantys. "Nadace se snaží o co největší zjednodušení grantového řízení směrem k žadatelům, a proto jsme pro ně vyvinuli systém, díky němuž mohou celou žádost vyplnit on-line do elektronických žádostí," vysvětluje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Nadace Partnerství poskytuje výše uvedené typy grantů jedenkrát ročně ve svém Základním grantovém programu.

"Podporujeme v něm oblasti, kterým nevěnuje dostatek pozornosti stát, samospráva ani jiné nestátní zdroje nebo jiné programy Nadace Partnerství.

Financovat potřebné projekty nezávisle na podpoře soukromého sektoru nebo státu nám umožňují výnosy z investic nadačního jmění," dodává grantový manažer František Brückner.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí