zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Luxusní hotel v doškových chýších

05.09.2010
Ekologická dovolená, cestování
Luxusní hotel v doškových chýších

Unikátní hotel, jaký nemá ve světě obdoby, otevře v září své brány prvním turistům. Na mexickém pobřeží Costalegre jej nechala postavit nová mezinárodní hotelová síť Hotelito Collection. Ta má v úmyslu budovat malé originální hotely pro movitou klientelu.

Ač jde o velmi luxusní hotel, na první pohled takový dojem nevzbuzuje. Tvoří jej oddělené budovy - 27 apartmánů, tři vily, spa a restaurace.

Architekti projektu našli inspiraci u mexických lidových stavitelů, proto jde vesměs o dřevěné chýše s doškovými střechami, které vzájemně odděluje několik zálivů.

Resort Desconocido, jehož jméno v překladu znamená >>neznámý<<, totiž patří do skupiny zážitkových hotelů. Ty mají klientům zajistit vyváženost přírodní surovosti a luxusu. Ubytovat se zde bude moci až 70 hostů. Zářijové ceny za noc a osobu se mají pohybovat od 310 do 1118 dolarů.

Protože jde o ekohotel, všechny služby, kterých se v něm návštěvníkům dostane, minimálně zatěžují životní prostředí. Přes den provoz hotelového resortu >>běží<< na solární energii a v noci jej osvětlují stovky svíček a pochodní.

Zdaleka to ovšem neznamená, že v Desconocidu klientům nedopřejí veškerý servis, na který jsou zvyklí z pětihvězdičkových hotelů. Navíc se však mohou osvěžit ve venkovní bambusové sprše či vířivce. Jednotlivé apartmány a vily mají vlastní terasu s přímým přístupem na pláž.

Spa, které jsou součástí hotelu, nabízejí přírodní relaxační metody a procedury založené například na aroma a barevné terapii.

Všechny apartmány i vily jsou originální. Veškeré vybavení pochází z Mexika a vyrobili je místní umělci a řemeslníci. Ručně vyšívané je například ložní prádlo.

Největším lákadlem má být zdejší panenská příroda. Hotel se nachází nedaleko pobřeží, na kterém se každoročně líhne 50 tisíc mořských želv. Jen několik kilometrů odsud leží chráněná oblast El ErmitaĂ-o Lagoon. Přirozenost hotelu je zřejmá i z přístupu, který provozovatelé uplatňují vůči zdejší bujné vegetaci. Okolní krajina zůstane neupravená. V místě vyroste alej kokosových palem a přístup k ní zajistí písečné chodníčky.

Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí