zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den otevřených dveří na Vltavské vodní cestě v Českých Budějovicích

01.09.2010
Vodní cesty
Den otevřených dveří na Vltavské vodní cestě v Českých Budějovicích

Ředitelství vodních cest ČR Vás dále zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v pátek 17.9. od 14 do 18 hodin na stavbách plavební komory, jezu a ochranného přístavu v Českém Vrbném (předměstí Českých Budějovic).

Budou pro Vás připraveny prohlídky s odborným výkladem. Dozvíte se například jak funguje plavební komora, co je to ochranný přístav a mnoho dalších zajímavostí. Připraven bude i doprovodný program pro děti i dospělé.

Cílem staveb I. úseku celého projektu je obnovit splavnost Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou pro rekreační plavbu. Po dokončení, které se předpokládá v roce 2010, spojí tento úsek v délce 8,9 km dvě velká centra turistického ruchu Jihočeského kraje po vodní cestě a umožní tak rozvoj další oblasti dopravy - plavby po řece.

Vizualizace ochranného přístavu České Vrbné

Obnovením splavnosti v rámci celého projektu až po Týn nad Vltavou se jihočeská Vltava plavebně napojí na nádrž Vodního díla Orlík a tím výrazně rozšíří turistický potenciál plavby o celou Orlickou nádrž na Vltavě a Otavě.

Více o projektu:

Splavnění horní Vltavy - I. úsek: Dokončení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice - Hluboká nad Vltavou

VN:F [1.9.3_1094]
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí