zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

S TURem tu i zítra budem...

02.09.2010
Ekologické vzdělání a výchova
S TURem tu i zítra budem...

Dnešním dnem odstartovalo druhé kolo projektu s Turem tu i zítra budem. Paní učitelky prvního stupně ze Středočeského kraje, které se do něj zapojily, přijely do Ekocentra Podhoubí na úvodní seminář tohoto projektu, zaměřeného na trvale udržitelný rozvoj. Na něm se seznámily se vším, co je čeká. Od září do června nyní s dětmi vstoupí do kouzelné země Turo a budou dětem číst motivační příběh o této zemi a o zvířatech - turech, kteří v ní žijí; děti budou každý měsíc plnit úkoly, týkající se témat trvale udržitelného života (voda, energie, nakupování a další). Za splněné úkoly budou získávat kartičky stavebního materiálu, za něž si budou kupovat stavby. Ty budou potřebovat k velké deskové hře, ve které budou turům pomáhat vylepšovat jejich okres.

Součástí projektu jsou také 3 metodické semináře pro učitele, zaměřené na podporu environmentální výchovy na zapojených školách a 3 výukové programy pro děti. Na konci celého projektu vyjde manuál, který získají všechny školy ve Středočeském kraji.

Projektem zatím v prvním roce prošlo 224 dětí a 12 jejich třídních učitelů. Ohlasy prvního roku byly velmi pozitivní. S projektem bylo spokojeno 91% učitelů a 96% žáků.

Projekt s Turem tu i zítra budem je dlouhodobý 2,5letý projekt prováděný Ekocentrem Podhoubí zaměřený na úzkou celoroční spolupráci s menším počtem škol.

Webové stránky Ekocentra Podhoubí: www.podhoubi.cz

Webové stránky projektu S TURem tu i zítra budem: www.zemeturo.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí