zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Software od Siemensu hospodaří s energií

06.09.2010
Energie
Software od Siemensu hospodaří s energií

Programový nástroj Sentron Powermanager, který umožňuje snadno realizovat systémy na bázi PC, jež jsou určeny pro hospodaření s energií v účelových budovách a malých průmyslových komplexech, nabízí zákazníkům společnost Siemens.

Program sleduje, zobrazuje, ukládá a dále vyhodnocuje naměřené hodnoty elektrických veličin (včetně spotřeby elektrické energie) a umožňuje tak zjistit špičky v odběru elektřiny či detekovat poruchu výrobního zařízení a zajistit preventivní opatření. K nasazení programu stačí pouze PC s operačním systémem Windows a měřící přístroje s komunikačním rozhraním Modbus.

Program Sentron Powermanager je součástí takzvaného Environmental portfolia, v jehož rámci společnost Siemens vyvíjí a dodává technické a programové prostředky šetrné k životnímu prostředí. V obchodním roce 2009 Siemens dosáhl v této oblasti celkového obratu cca 23 miliard eur a stal se tak největším světovým dodavatelem "zelených" produktů. Výrobky a systémy Siemens umožnily v uvedeném období snížit množství emisí oxidu uhličitého o 310 milionů tun. Pro představu: jde o stejné množství CO2, které za rok společně vyprodukují New York, Tokio, Londýn a Berlín.

ZDROJ: MODERNÍ ŘÍZENÍ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí