zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hospodárnost, výkonnost a komfort

09.09.2010
Ekologická auta
Hospodárnost, výkonnost a komfort

Nová generace modelové řady Mercedes-Benz Vito stanovuje ještě vyšší měřítka ve třídě lehkých užitkových vozů. Upravené motory pracují s nejvyšší účinností a podávají špičkové výkony.

Jedinečný je na přání dodávaný technický paket BlueEfficiency pro nejvyšší úroveň ochrany životního prostředí a hospodárnosti. Vito se může kromě toho pochlubit i vyšší užitečnou hmotností a robustností. Výrazně nižší hladina vnitřního hluku, nový podvozek a kvalitnější přístrojová deska usnadňují ovládání a zlepšují ergonomii.

Upravené motory se vyznačují díky nízké spotřebě paliva nejvyšší hospodárností a současně minimálními emisemi, které vyhovují normě Euro 5. Vito je tak názornou ukázkou možností, které nabízí nejmodernější technika v kategorii lehkých užitkových vozidel. V porovnání s předchozími modely došlo ke snížení emisí CO2 a spotřeby paliva až o 15 % a dosahují tak rekordně nízkých hodnot.

Kromě nejmodernější techniky, aplikované u aktuální generace čtyřválcových a šestiválcových motorů Mercedes-Benz má na tomto zlepšení velký podíl technologie BlueEfficiency, jejíž součástí je mimo jiné adaptivní řízení vedlejších agregátů, zařízení ECO-Start-Stop a pneumatiky se sníženým valivým odporem. Emise a spotřebu paliva snižuje rovněž nová šestistupňová převodovka dodávaná standardně ve spojení se všemi čtyřválcovými vznětovými motory. Velké rozpětí převodů šestistupňové převodovky zaručuje nejen velkou hnací sílu v malých rychlostech, ale současně při rychlé jízdě snižuje otáčky motoru, čímž šetří palivo. Motory modelů Vito dosahují výkonu od 70 do 190 kW.

Vito je opravdový praktik pro náročný každodenní provoz. Tuto skutečnost podtrhuje u některých modelů i výrazně zvýšená užitečná hmotnost a kompletně nové vyladění podvozku. Konstruktéři přepracovali v detailech přední i zadní nápravu. Nastavení podvozku je odlišné pro skříňové vozy s vysokou užitečnou hmotností a pro komfortně orientované modely Vito Kombi.

Zkrátka nepřichází ani otázka komfortu. Interiér nové generace je přesvědčivý zjednodušeným ovládáním a novým barevným konceptem. Rovněž kvalita materiálů použitých v interiéru je výrazně vyšší. V této souvislosti došlo také k výraznému snížení hladiny vnitřního hluku. Při pohledu z vnějšku lze novou generaci vozidel Vito rozpoznat podle nových světlometů a pozměněných nárazníků.


První nová Vita se na silnicích objeví přibližně v druhé polovině října

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí