zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká města trápí přeplněnost auty, řešení hledají i v Praze

10.09.2010
Doprava
Urbánní ekologie
Česká města trápí přeplněnost auty, řešení hledají i v Praze

Městská část Praha 4 se potýká s přeplněností aut, podobně jsou na tom další města v České republice. Lidem se nelíbí, že se z ulic a čtvrtí, kde bydlí, stávají hromadná odkladiště aut. Místní pak nemají šanci zaparkovat a rozzlobeni jsou i podnikatelé, kterým unikají zisky. Radní Prahy 4 Martin Plíšek proto vystoupil s návrhem rozumné regulace parkování v Praze. Inspirovat se chce v městech, kde tento problém mají vyřešený a parkovací systémy fungují bez problémů. Martin Plíšek chce ve spolupráci s pražským magistrátem tento problém co nejdříve vyřešit.

"Nejhorší situace je v Podolí, Braníku, Krči a Nuslích. Zásadně nesouhlasím s tím, aby se z Prahy 4 stalo hromadné odkladiště aut. Regulace parkování musí být nastavena tak, aby upřednostňovala místní obyvatele a podnikatele před ostatními řidiči a zároveň je donutila, aby se rozmysleli, kde nechají stát svá auta," kritizuje a zároveň nabízí řešení Martin Plíšek.

Praha je přeplněná automobily, mnozí řidiči do města vjíždějí zcela zbytečně. Proto je důležité parkování v Praze zorganizovat. Řešením mohou být zpoplatněné parkovací zóny nebo celopražský systém parkování. Vyčleněná místa na parkování umožňují řidičům vyřídit si potřebné záležitosti a přesunout svůj vůz jinam tak, aby mohl na jeho místě zaparkovat zase někdo jiný. "Dopravní zácpy a přeplněnost Prahy automobily výborným způsobem řeší také odstavná parkoviště. Řidič může nechat auto na odstavném parkovišti a pohodlně využít systém městské hromadné dopravy. Budeme hledat další možnosti jejich rozšíření," říká Martin Plíšek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí