zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mokřad pod pokličkou

10.09.2010
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Mokřad pod pokličkou

Činnost Ekocentrum Koniklec v okolí terénní základny v Dolní Vidimi na Mělnicku spočívala dosud zejména v praktické ochraně přírody, jako bylo například sekání rákosu u obce Medonosy nebo kosení xerotermní louky v ohbí silnice z Dolní Vidimi do Osinalic.
V letošním roce jsme se rozhodli naši činnost rozšířit o environmentální vzdělávání a výchovu, proto jsme pro žáky druhého stupně a studenty středních škol připravili terénní ekologický výukový program s názvem Mokřad pod pokličkou.
Žáci a studenti se vžijí do role badatelů, kteří jsou součástí výzkumné expedice a jejichž hlavním úkolem je podle získaných poznatků a předem daných kritérií rozhodnout, zda je člověkem téměř nepoznamenané území řeky Liběchovky a Pšovky oprávněně začleněno do seznamu mezinárodně významných mokřadů podle Ramsarské úmluvy. Vydají se proti proudu řeky, kde se na 2,5 km trase seznámí s významnými druhy mokřadních rostlin a živočichů, zejména bezobratlými, vyzkouší si jejich odchyt do kelímku s lupou s dvojitým sklem a určování pomocí určovacího klíče.
Program je realizován v rámci projektu občanského sdružení APUS Za Naturou na túru, nabízíme jej od 20. září 2010 a je možné si jej objednat na e-mailové adrese: irca.ticha@koniklec.cz či tel.: 731 444 350.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí