zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost TNT sází na elektromobily

20.09.2010
Ekologická auta
Společnost TNT sází na elektromobily

Společnost TNT zahájila jako první expresní přepravce v Číně provoz vozového parku elektromobilů. Celkem pět dodávek s nulovými lokálními emisemi doručuje zásilky v Šanghaji, která je důležitým mezinárodním přepravním centrem. Vozy byly představeny v rámci Fóra pro zodpovědnou přepravu, pořádaného u příležitosti Světové výstavy EXPO 2010.

"Zahájení provozu elektromobilů v Číně, která je jedním z našich nejdůležitějších trhů, je součástí naší globální strategie snižování emisí CO2," řekl Peter Bakker, generální ředitel TNT. "V následujících třech letech chceme celosvětově pořídit 3000 elektromobilů," upřesnil dále Bakker.
Dopravní odvětví jako celek produkuje 18 % celosvětových emisí CO2. V rámci udržitelného rozvoje má proto TNT jako klíčový hráč v expresní přepravě v plánu do roku 2020 snížit ve srovnání s rokem 2007 své emise CO2 o 45 %.

Nové dodávky o nosnosti 840 kg jsou vybaveny lithiovými akumulátory a monitorovacím systémem, který u vozidla zaznamenává data o spotřebě energie, což umožňuje průběžné optimalizování doručovacích tras. Na plné nabití akumulátorů, které trvá pouze 2,5 hodiny, ujede elektromobil přes 120 km. Plnému uvedení do provozu předcházelo tříměsíční testování. Výrobcem vozidel je společnost Dongfeng Motor, přední čínský výrobce automobilů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí