zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pátý ročník soutěže Miss Kompost má svého vítěze

18.09.2010
Bioodpady
Pátý ročník soutěže Miss Kompost má svého vítěze

Přemýšlíte, jak asi může taková "Miss Kompost" vypadat? Jedná se o vnadnou ženu oblečenou v montérkách a s lopatou v ruce? Omyl!

V této soutěži se mezi sebou utkávají komposty. Říkáte si, co na takovém kompostu může být krásného? Není nic snazšího než kliknout při brouzdání netem na stránky www.ekodomov.cz a ty největší krasavce máte v tu ránu na dlani. Letos se jich do soutěže přihlásilo celkem devatenáct. Pět z nich vybrala odborná porota do finále, kde se utkaly o pomyslnou korunku.

Slavnostní finálové odpoledne se konalo v neděli, 12. září 2010 v rámci Biodožínek pořádaných firmou Countrylife v Nenačovicích u Berouna. Akci již tradičně moderoval herec Jaroslav Dušek. A jaký byl její průběh? Každý z kompostů měl svého obhájce z řad populárních osobností. Vystoupily zde herečky Jitka Smutná, Zdeňka Žádníková - Volencová, filmový střihač Luděk Hudec, předseda Strany zelených Ondřej Liška a jeden z kompostů obhajoval též zakladatel a ředitel firmy Countrylife, pan Otakar Jiránek. Obhájci pak měli za úkol společně se soutěžícím přesvědčit odbornou porotu o tom, že právě ten jejich kompost je ten NEJ. To se nakonec podařilo Ondřeji Liškovi, který vybojoval zlato manželům Goeslovým z Radčic. Šťastní výherci si domů odvezli hlavní výhru - tichý drtič od firmy Bosch a dárkový balíček od pořádající firmy Countrylife, hlavních sponzorů soutěže.

Na své si přišli i ti, kteří si podle názvu soutěž spojili s krásnými ženami. Součástí programu byla i módní přehlídka s názvem "Inspirace z recyklace". Jak název napovídá, předvedeny byly modely z odpadových a přírodních rozložitelných materiálů. Pozitivní atmosféru akce dotvářela kromě vtipem sršícího Jaroslava Duška i hudební skupina s názvem Úžas v rytmu.

Snad už jen mimochodem připomeňme, že areál firmy Countrylife leží na krásném místě uprostřed přírody (přitom od Prahy co by kamenem dohodil) a že předposlední letní neděli přálo slunné počasí, a je jasné, že odpoledne to bylo více než vydařené.


Kontakt:
Ing. Alena Přibáňová, email: alena.pribanova@ekodomov.cz, tel.: 739 301 708
Ing. Jan Šarapatka, email: jan.sarapatka@ekodomov.cz, tel.: 739 318 658

kompost

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí