zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

20.09.2010
Obecné
Krátce - různé

Bulharské dividendy ČEZ. Energetický gigant ČEZ získá z bulharských firem dividendy 82 milionů leva (více než jednu miliardu korun). Bulharskému státu společnost vyplatí na dividendách asi 41 milionů leva, tedy kolem 519 milionů korun. Dividendy jsou za roky 2006 až 2009.

Bioplyn v Kyjově. V Kyjově na Hodonínsku má do dvou let vyrůst bioplynová stanice o výkonu dvou megawattů. Investorem stavby s rozpočtem kolem 300 milionů korun je E-Bio Kyjov. Zhruba čtvrtinový podíl ve firmě má Teplárna Kyjov, kterou kontroluje elektrárenská firma E.ON.

Policie a státní zástupci vyslechli expremiéra Miloše Zemana a členy jeho někdejší vlády v souvislosti s privatizací Mostecké uhelné. Výslechů se účastnili zástupci švýcarské prokuratury. Podle policie ovládli podnikatelé v roce 1998 Mosteckou uhelnou pomocí peněz určených na rekultivace. Miliardy ale místo toho údajně odešly na zahraniční účty. Švýcaři podezřívají sedm lidí z praní špinavých peněz. Tytéž lidi údajně už vyšetřovala policie ČR.

1. září nás navštívil lucemburský ministr životního prostředí Marco Schank a prohlédl si modelové projekty udržitelného rozvoje v Hostětíně. Do diskuse o šetrné místní produkci, ekologickém zemědělství a ovocnářství se kromě lucemburské delegace a hostitelů zapojili také účastníci právě probíhající Letní ovocnářské školy. Možnost výměny zkušeností ministr označil za největší přínos Evropské unie. Více na http://hostetin.veronica.cz/fotoalba/234/lucembursky_ministr_zivotniho_prostredi_v_hostetine/02682//

Až do 10. října můžete hlasovat pro jednoho z dvanácti finalistů celostátní ankety Strom roku, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství. V čele ankety je momentálně Měchnovský dub ze Středočeského kraje. Druhé místo prozatím obsadil jihomoravský Lomnický buk, těsně následovaný Velkým javorem z Vysočiny. Příběhy finalistů na www.nadacepartnerstvi.cz

Best Eco Design Concept - Taxi by Chen Yu and Yan Xiangfei
Coming from a little further afield were Chen Yu And Yuan Xiangfei from Beijing Institute of Technology, China whose joint project earned them the Best Eco Design Concept Award, for their Migo concept of individual taxicabs taking inspiration from the way shopping trolleys fit together.
auto

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí