zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německý E.ON očekává nárůst zisku z obnovitelných zdrojů o 70 pct

24.09.2010
Energie
Německý E.ON očekává nárůst zisku z obnovitelných zdrojů o 70 pct

Německá energetika E.ON předpokládá, že v divizi energie z obnovitelných zdrojů letos zvýší provozní zisk (EBIT) o 70 procent. Generální ředitel divize Climate & Renewables Frank Mastiaux uvedl, že se v nárůstu odrazí výrazné rozšíření instalovaného výkonu zdrojů.

"Vzhledem k mírám růstu, které jsme vykázali v předchozích letech, by mě nepřekvapilo, kdyby se náš očištěný EBIT přiblížil čtvrtině miliardy eur," uvedl manažer v úterý večer na konferenci v Husumu, severně od Hamburku.

V roce 2009 vytvořila divize provozní zisk EBIT 146 milionů eur (asi 3,6 miliardy Kč), což byl více než dvojnásobek proti 66 milionům z roku 2008. V minulém roce se přesto zisk divize podílel na zisku EBIT celého koncernu E.ON jen z 1,5 procenta.

E.ON na expanzi obnovitelných zdrojů energie v letech 2007 až 2011 vyčlenil osm miliard eur. Podnik z toho již vydal šest miliard eur, dodal Mastiaux.

E.ON, který má v Německu nejvyšší instalovanou kapacitu těchto zdrojů, chce jejich podíl na svém celkovém instalovaném výkonu zvýšit do roku 2030 na 30 procent. V roce 2008 to bylo 13 procent, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí