zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

HŘÁT SI NA PRSOU HADA, JEN PRO ODVÁŽNÉ?

30.09.2010
Příroda
HŘÁT SI NA PRSOU HADA, JEN PRO ODVÁŽNÉ?

Velké Meziříčí - Každý, kdo se dostaví do Střediska ekologické výchovy Ostrůvek od 1. do 3. října, si na vlastní kůži může vyzkoušet svou odvahu. Na Ostrůvku čeká návštěvníky netradiční setkání s hady, sklípkany, ale i jinými cizokrajnými živočichy chovanými v teráriích.

"Zkušený chovatel a zoolog Martin Maláč představí tajemný svět plazů, pavouků a různého hmyzu," zve organizátorka akce Michaela Brhlová. "Komu přirostou k srdci, může si pořídit památeční fotku a zkusit si, jaké to je hřát si na prsou hada," pokračuje Brhlová.

Teraristika, slovo sice cizí, přesto v dnešní době stále více skloňované. Prostřednictvím přednášek se budou moci účastníci dozvědět více o významu tohoto slova. Mimo zajímavostí o terarijních zvířatech se otevře rovněž téma jejich chovu a co všechno je potřeba k zařízení terária. Pro zájemce bude možná hlubší diskuze s odborníkem, případně zakoupení vybraných plazů a pomůcek pro teraristy. Na všechny gurmány čekají gastronomické speciality z různých druhů hmyzu připravené doktorkou Marií Borkovcovou z Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.

Více informací poskytne:
Michaela Brhlová, tel. 566 522 831, 731 440 924, michaela.brhlova@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí