zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šumavský národní park dostal díky průhledným tendrům cenu za nejvíce otevřený úřad

30.09.2010
Chráněná území
Šumavský národní park dostal díky průhledným tendrům cenu za nejvíce otevřený úřad

Hnutí DUHA dnes gratulovalo řediteli šumavského národního parku k ceně, kterou správa parku dostala v soutěži o nejvíce otevřený úřad (www.otevrete.cz) [1].

Vedení národního parku dostalo cenu veřejnosti hlavně za transparentní zadávání zakázek v péči o lesy, které umožňuje, aby práci dostali i nejmenší živnostníci z místních obcí. Hnutí DUHA také ocenilo, že systém, zavedl pečlivou kontrolu v lese [2].

Jaromír Bláha z Hnutí DUHA řekl:
"Vedení národního parku ukázalo, že jde zadávat zakázky na práce v lese spravedlivě a dobře, když se chce. Nastavilo rovné podmínky pro všechny, včetně nejmenších místních živnostníků, a také zavedlo takový způsob kontroly a sankcí, při kterém si dodavatelé nedovolí poškozovat lesy. Šumavská pravidla naživo ukazují, že a jak by to stejně mohly udělat státní Lesy ČR, a právě proto jsou trnem v oku velkým firmám i mnoha jednotlivým pracovníkům. Také proto je a bude velký tlak, aby nový ministr udělal změny v národním parku."

S přístupem správy šumavského parku kontrastuje první cena státního podniku Lesy ČR v opačné soutěži o nejvíce uzavřenou státní instituci "za systematickou obstrukční zdržovací taktiku při vyřízení žádostí o informace, zbytečné výzvy k upřesnění, překroucení zákona k průtahům, odepření informací o výměně obory Radějov s významným podnikatelem" [3].

Kontakt:
Jaromír Bláha, telefon 731 463 929, email jaromir.blaha@hnutiduha.cz
Barbora Šlapáková, telefon 731 465 279, email barbora.slapakova@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí