zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školy dostaly grant na rozvoj obcí

12.10.2010
Ekologické vzdělání a výchova
Urbánní ekologie
Školy dostaly grant na rozvoj obcí

Brtnice - Třem školám z kraje Vysočina podpořeným v programu "Škola pro udržitelný život" začala koncem září náročná, ale zajímavá práce na projektech, které si naplánovaly. Po celý školní rok budou žáci a učitelé prohlubovat spolupráci s rodiči, místními spolky, obecním zastupitelstvem či dalšími partnery a prakticky řešit problém, který trápí jejich obec v oblasti životního prostředí.

Celkem se do programu v letošním roce přihlásilo 56 zájemců, podporu obdrželo 29 škol ze 12 krajů ČR v celkové výši přesahující 1,3 milionu korun. Podpořené školy budou např. tvořit naučnou stezku okolo obce, upravovat místní park nebo dětské hřiště na vzdělávací či odpočinkové místo, ozdravovat alej a vytvářet z ní dendrologickou stezku, řešit nebezpečnou dopravní situaci u školy nebo rozšiřovat povědomí o fair-trade, bio či a regionálních výrobcích. V kraji Vysočina se grant podařilo získat ZŠ Bobrová, ZŠ Velká Bíteš a ZŠ Moravské Budějovice.

Aby škola dokázala co nejlépe zapojit všechny partnery, zúčastnili se nejdříve učitelé dvoudenního vzdělávacího kurzu. Zde se dozvěděli o metodách jak efektivně zapojit veřejnost do všech částí svého projektu. "Další vzdělávací kurz programu "Škola pro udržitelný život" bude v kraji Vysočina zahájen koncem listopadu 2010. Podrobnější informace o něm budou zveřejněny v průběhu října 2010 na www.chaloupky.cz," dodává Eva Králíková z Chaloupek o.p.s.

Škola pro udržitelný život je společným programem Nadace Partnerství a Střediska ekologické výchovy Sever. Generálním partnerem programu je společnost Toyota Motor Czech spol. s r.o. V kraji Vysočina koordinují program Chaloupky o.p.s. Více o programu Škola pro udržitelný život se dozvíte na www.skolaprozivot.cz.

Podrobné informace rády poskytnou:

Eva Králíková, Chaloupky o.p. s., 567 213 662
eva.kralikova@chaloupky.cz
Zuzana Eliška Veselá, Nadace Partnerství, 775 856 985, zuzana.vesela@nap.cz

Lucie Munzarová, Středisko ekologické výchovy SEVER, 739 454 756, lucie.munzarova@ekologickavychova.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí