zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Broumov Městem stromů

13.10.2010
Příroda
Urbánní ekologie
Broumov Městem stromů

V pátek 8. října byla v Broumově oficiálně zahájena roční kampaň inspirovaná stromy nazvaná Broumov - Město stromů. Soutěž Město stromů, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci se Strakonicemi, tak letos vstupuje do pátého ročníku. Kromě prestižního titulu získají zástupci Broumova také prémii 50 tisíc korun od společnosti Tetra Pak a poukaz na zahradnické služby v hodnotě 100 tisíc korun od firmy Zahrada Olomouc. Odměnou je také možnost zúčastnit se prestižního klání evropských kvetoucích sídel - Entente Florale Europe, ve kterém letos dosavadní držitel titulu Havířov získal významné stříbrné ocenění.

Zatímco ve středu došlo k symbolickému ukončení celoroční kampaně inspirované stromy v Havířově, v pátek bude slavnostně zahájena v Broumově. Obyvatelé Broumova a jeho okolí se mohou v následujícím roce těšit na řadu soutěží, výstav a společenských akcí s tematikou zeleně - například Den stromů v parku Alejka, sázení stromů v Heřmánkovicích nebo Divadlo pod dubem. Při setkáních veřejnosti budou místní lidé také moci rozhodovat o nové podobě Klášterní zahrady, parku Dětské hřiště a Schrollova parku.

"Zaujalo nás, že se Broumov dlouhodobě zabývá obnovováním městské zeleně a zvyšováním ekologického povědomí obyvatel. Z přihlášky bylo vidět, že se jedná o velice aktivní město s jasnými plány," zmiňuje členka poroty a zástupkyně hlavního partnera soutěže, Hana Zmítková ze společnosti Tetra Pak.

"Soutěž Město stromů se pravidelně koná již od roku 2006. Jako první obdržela tento prestižní titul Kroměříž, štafetu postupně přebrala města Tachov, Krnov a Havířov. Dnešní slavnostní zahájení kampaně předznamenává oficiální převzetí titulu Město stromů na půdě Senátu Parlamentu České republiky, které se uskuteční 1. listopadu," uvádí koordinátorka soutěže Hana Zuchnická z Nadace Partnerství.

Další zajímavé informace můžete nalézt na:
www.stromzivota.cz
www.havirovmestostromu.cz

Více konkrétních informací ráda poskytne:
Hana Zuchnická, koordinátorka soutěže Město stromů, Nadace Partnerství, 515 903 131, hana.zuchnicka@nap.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí