zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Králík v klobouku vyhrál Česko-slovenské kolo soutěže Designem proti kožešinám

16.10.2010
Příroda
Králík v klobouku vyhrál Česko-slovenské kolo soutěže Designem proti kožešinám

Minulý týden se sešla česká odborná porota, aby vybrala nejlepší z českých a slovenských plakátů mezinárodní výtvarné soutěže Designem proti kožešinám 2010 (Design Against Fur, DAF). Jednoznačně zvítězil návrh Milana Karasa, studenta Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček, který zobrazuje kouzelnický klobouk s mottem "Simsalakill". Na druhém místě se umístil Martin Brož a třetí místo obsadila Barbora Hojerová, oba studují na Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara. Stejnou školu navštěvuje také Ondřej Dolejší, jemuž porota udělila ocenění za vynikající zpracování plakátu.

Slavnostní vyhlášení výsledků spolu s vernisáží nové výstavy DAF 2010 proběhne ve čtvrtek 4. listopadu od 18.00 v Kavárně Velryba v Praze. Vítěz obdrží software od společnosti ADOBE a týdenní stáž v reklamní agentuře Scholz&Friends Praha. Večerem bude provázet herec a moderátor Petr Vacek.

"Tématem soutěže pro rok 2010 bylo využívání králíků v kožešinovém průmyslu. Celkem jsme letos obdrželi 112 plakátů od českých a slovenských studentů," říká Lucie Moravcová, koordinátorka soutěže DAF v ČR a SR z organizace Svoboda zvířat. Odborná porota se sešla 6. října v agentuře Scholz&Friends v následujícím složení: Tomáš Popp (Svoboda zvířat), Tomáš Kopečný (Scholz&Friends Praha), 3D animátor a režisér Martin Duda (VFX.CZ) a kameraman Antonio Riestra (Lidice, Normal). "Milanův návrh jsme vybrali proto, že byl jednoznačně nejoriginálnější, a to ze všech plakátů, které jsme v posledních letech v soutěži posuzovali," vysvětluje Tomáš Kopečný, předseda poroty, a dodává: "Návrh obsahu! je výbornou myšlenku, je pochopitelný většině veřejnosti a má mezinárodní přesah. Zároveň je ze soutěžních plakátů vizuálně nejatraktivnější."

Mezinárodní soutěž Designem proti kožešinám vyhlašuje Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance, FFA), v České a Slovenské republice ji koordinuje organizace Svoboda zvířat. Úkolem studentů je navrhnout plakát a/nebo flashovou animaci pro protikožešinovou kampaň. Lucie Moravcová popisuje fungování soutěže: "Soutěž probíhá na několika úrovních: v některých zemích jsou vyhlašována národní kola -- jako například u nás, dále rozhodují odborné poroty o vítězích světových oblastních kol, do nichž je soutěž rozdělena (v roce 2010 to byly tyto světové regiony: Evropa a mezinárodní, Velká Británie a Irsko, Rusko a Čína)." Celosvětového vítěze ("Grand Prize Winner"), jenž bude znám koncem roku 2010, vybírají členské organizace FFA. V současné době probíhá internetová volba veřejnosti ("People´s Choice Award"). Hlasovat můžete až do ko! nce října na http://www.infurmation.com/daf/2010/votepca10.php! #.

Ko ntaktní osoba: Lucie Moravcová, 736 766 188, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz
Více informací najdete na www.dafcr.cz.

Všechny plakáty českých a slovenských studentů si můžete prohlédnout v internetové galerii na dafcr.cz

Fotografie ze zasedání poroty najdete v Galerii na dafcr.cz

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová
Telefon: 736 766 188
E-mail: lucie.moravcova@svobodazvirat.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí