zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Módní trendy s ekologií

13.10.2010
Obecné
Ekologická dovolená, cestování
Módní trendy s ekologií

Patagonia, oblíbená americká značka outdoorového oblečení, vybavení a doplňků, rozšířila stávající kolekci lifestylového oblečení o nové styly a dala jí nový design. Ležérní oděvy pro podzim a zimu 2010 se mohou nosit v přírodě i ve městě.

Pro nadcházející sezonu budou charakteristické příjemné přírodní barvy, jako béžová, hnědá, krémová, šedá a červená či kostka a manšestr. 89 % kolekce pro podzim a zimu 2010 je vyrobeno z ekologického vlákna (organická bavlna, konopí, recyklovaný polyester, vlna bělená bez použití chloru) nebo je recyklovatelných.

V NOVÉ SEZONĚ

Celosvětově známý obchod se sportovním oblečením je už po 35 let předním dodavatelem oděvního průmyslu. Při výrobě svých sportovních oděvů a doplňků společnost používá pouze přírodní vlákna a recyklované textilie. Společnost také pokračuje ve spolupráci s W.L. Gore & Associates bude i nadále používat Gore-Tex Windstopper<< brand technologie ve svých módních liniích Alpine, Ski/Snowboard a Lifestyle outerwear k vytvoření ještě funkčnějších a pohodlnějších produktů, které nabízí ve své podzimní kolekci 2011. Testy dosáhly rovnováhy mezi prodyšností, odolností vůči povětrnostním podmínkám a životností.

FESTIVAL ALPINISMU

Poprvé bude také letos Patagonia jedním z partnerů každoročního Smíchovského festivalu alpinismu, který se uskuteční v Praze ve dnech 19.-21. 11. 2010 v Národním domě na Smíchově. Jedná se o už tradiční akci, založenou na přednáškách a projekcích filmů za účasti významných osobností alpinismu. V posledních letech se festival proslavil po celé Evropě, ale i v Asii a v Severní i Jižní Americe. Patagonia, stejně jako představitelé dalších významných značek outdoorového oblečení, tuto akci podpoří. Festival bude příležitostí k setkání (a nejen na tiskové konferenci) s VIP sportovci, kteří jsou v oblasti outdoorových sportů světovými jedničkami - loni se například akce zúčastnil nejvýznamnější současný alpinista Reinhold Messner.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí