zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mít vlastní skládku, nebo pronajatou?

18.10.2010
Odpady
Urbánní ekologie
Mít vlastní skládku, nebo pronajatou?

Městská rada v Jílovém nedaleko Prahy se v posledních letech intenzivně zabývala současností i budoucností městské skládky na Radlíku.

Otázkou bylo, zda skládku ponechat v majetku města, pronajmout, nebo prodat? Které řešení je ekonomičtější a výhodnější pro obec? Místostarosta Jílového RNDr. Bohuslav Kohoutek zastává jednoznačný názor, že nejlepší by bylo skládku prodat.

HISTORIE

Krajský úřad Středočeského kraje nařídil již v roce 2004 skládku na Radlíku modernizovat kvůli splnění přísnějších požadavků na provoz. Protože se tak nestalo, byla uzavřena. >>Teprve pak tehdejší vedení města v dubnu 2006 skládku na 6 let pronajalo firmě Remondis Praha. Ta se zavázala skládku na své náklady upravit a zmodernizovat podle požadavků úřadů a příslušných norem. Její provoz byl obnoven koncem března 2007,>V rekultivačním fondu, tvořeném povinně nájemcem ze zákona, bude po ukončení nájmu v roce 2012 jen asi 11,5 mil. Kč. Nemůžeme nájemce nutit, aby ukládal víc peněz, než požaduje zákon.>vlastní>Z uvedeného vyplývá, že nájemní smlouva není pro město výhodná,>Při mnoha jednáních o budoucnosti skládky jsme na základě ekonomických ukazatelů dospěli společně s odborníky k závěru, že nejlepším řešením bude skládku co nejrychleji zaplnit do její projektované kapacity a co nejdříve zrekultivovat. Město by tak získalo podíl na zisku ve výši 4 mil. Kč již v roce 2010,>Celkový přínos tohoto postupu se předpokládá ve výši 11 mil. Kč. Skládka by byla zavezena v roce 2012.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí