zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Olomouc navštívili odborníci z Ekvádoru

15.10.2010
Chráněná území
Olomouc navštívili odborníci z Ekvádoru

Ve středu 13. října zavítali na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v rámci svého přednáškového cyklu po Evropě Victor López a Ermel Chávez z Ekvádoru. Představili zde současný nejpalčivější otázku své země - problémy domorodých a místních obyvatel ekvádorské Amazonie v souvislosti s těžbou ropy i postoj k návrhu ekvádorské vlády na odpis zásob ropy pod národním parkem Yasuní. Návrh Yasuní je nový a velmi zajímavý způsob, jak řešit těžbu pod vzácnými přírodními lokalitami v rozvojových zemích.

Victor López a Ermel Chávez přijeli do Olomouce z bruselského setkání starostů měst z Klimatické aliance, která sdružuje přes 1500 evropských měst a obcí. Klimatická aliance vyzývá Evropskou unii a všechny evropské státy k podpoře unikátního projektu na záchranu tropického pralesa, domorodých kmenů a nevytěžení zásob ropy kvůli emisím CO2.

"Ekvádor exportuje syrovou ropu, ale dováží a dotuje benzín, což má velké sociální a ekonomické dopady včetně dopadů na životní prostředí. Jak potom můžeme přejít k obnovitelným zdrojům energie?," řekl Victor López, zástupce neziskové organizace EcoCiencia věnující se otázce klimatických změn a problematice energetické závislosti.

Kontakt: Tomáš Růžička, Nadace Partnerství, tomas.ruzicka@nap.cz, 607 720 135

Foto (fotoarchiv Nadace Partnerství): www.nadacepartnerstvi.cz/local/www-upload/napcz/images/2010/TZ/ekvador/img_0010.jpg

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí