zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pojeďte se podívat do Berlína, co dělat s dešťovou vodou ve městě

27.10.2010
Voda
Urbánní ekologie
Pojeďte se podívat do Berlína, co dělat s dešťovou vodou ve městě

V rámci projektu "Pusťme si domů dešťovou vodu" financovaného SFŽP ČR a MŽP ČR právě probíhá dotazníková akce pro obce a školy z celé republiky. Cílem akce je nejen zjistit postoj obcí a škol k problému klimatické změny a nakládání s dešťovou vodou, ale také navázat kontakt s jejich zástupci, kteří mají zájem se aktivně podílet na stabilizaci klimatu. Ti budou mít možnost se zdarma zúčastnit exkurze do Berlína, kde je k vidění řada příkladů dobré praxe. Během exkurze uvidí účastníci nejen kašny zásobované dešťovou vodou z náměstí, ale i např. úspornou a k životnímu prostředí šetrnou klimatizaci využívající dešťovou vodu.

Jak se může Vaše obec/škola zapojit? Stačí si jen napsat o dotazník a průvodní dopis na e-mail destovavoda@ekocentrumkoniklec.cz nebo ho rovnou stáhnout z webu www.ekocentrumkoniklec.cz a poslat na uvedený e-mail. Dotazník je stručný a samotné jeho vyplnění nezabere více než 10 minut. Tím se zástupci obcí a škol dostanou nejen do okruhu těch, ze kterých budou vybráni účastníci exkurze, ale rovněž získají možnost bezplatného poradenství poskytovaného regionálními poradci projektu. Ti jim mohou zodpovědět i tak závažné a aktuální otázky jako např. jak zabránit povodním nebo zmírnit jejich důsledky.

Projekt "Pusťme si domů dešťovou vodu" je realizován ZO ČSOP Koniklec od počátku června 2010 za podpory Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí ČR. Klade si za cíl informovat veřejnost o problémech klimatické změny především v souvislosti s vodním režimem krajiny. Nejedná se však pouze o informační kampaň, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nabízí totiž širokou paletu dílčích opatření s ohledem na možnosti a potřeby jednotlivců a klade si za cíl tato opatření rovněž uvádět do praxe. Více informací o projektu a možnostech zapojení se do něj najdete na www.ekocentrumkoniklec.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí