zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slavnostní předání žezla Městu stromů 2010/2011 a vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla) v Senátu

27.10.2010
Příroda
Urbánní ekologie
Slavnostní předání žezla Městu stromů 2010/2011 a vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla) v Senátu

Kdy: pondělí 1. listopadu 2010, od 10.30 hod
Kde: Frýdlantský salónek Senátu Parlamentu ČR, Valdštejnské náměstí, 17/4, Praha 1 (vchod z recepce A, z Valdštejnské ulice)

Slavnostní předání žezla městu Broumovu je vyvrcholením letošního ročníku soutěže Město stromů, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice. Broumov převezme symbolické žezlo z rukou zástupců města Havířova, držitele titulu z roku 2009/2010. Součástí akce bude také vyhlášení výsledků celoevropského klání Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla), do kterého vítězné Město stromů postupuje.

Program akce (začátek v 10.30 hod):
Úvodní slovo zástupce Senátu
Představení soutěže Město stromů
Představení mezinárodní soutěže Entente Florale Europe
Ohlédnutí za kampaní v Havířově
Předání žezla vítěznému Městu stromů 2010/2011 - Broumovu
Ocenění měst v soutěži Entente Florale Europe
Slavnostní přípitek

Soutěž Město stromů
Soutěž Město stromů je ekologicko - osvětovým projektem, jehož hlavním cílem je zvyšování zájmu občanů o životní prostředí města, ve kterém žijí. Prvním Městem stromů se v roce 2006 stala Kroměříž, v následujících letech štafetu převzala města Tachov, Krnov, Havířov a Broumov. Ve vítězném městě vždy probíhá celoroční kampaň, jejíž součástí jsou akce motivující širokou veřejnost zapojit se aktivně do ochrany přírody, do zkvalitnění svého životního prostředí a veřejného života vůbec. Obyvatelé Broumova se tak mohou těšit na řadu soutěží, výstav a společenských akcí s tématikou zeleně - například Den stromů v parku Alejka, sázení stromů v Heřmánkovicích nebo Divadlo pod dubem.

Těšíme se na Vás!

Kontakt:
Hana Zuchnická, koordinátorka soutěže Město stromů, tel.: 777 624 815, e-mail: hana.zuchnicka@nap.cz
Adéla Badáňová, PR manažerka, tel.: 721 468 231, e-mail: adela.badanova@nap.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí