zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP chce za peníze na ochranu přírody stavět dálnice, tvrdí SZ

26.10.2010
Doprava
Politika
MŽP chce za peníze na ochranu přírody stavět dálnice, tvrdí SZ

Strana zelených tvrdí, že ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) chce peníze z projektů na ochranu přírody a krajiny údajně přesunout na stavbu dálnic. Dnes o tom informoval server Euro.cz. Podle zelených mají být za šest miliard korun určených mimo jiné na projekty protipovodňových a preventivních opatření v krajině postaveny například protihlukové stěny, které má jinak platit investor. Ministerstvo informace serveru nepotvrdilo.

Podle předsedy zelených Ondřeje Lišky se ministr dopravy Vít Bárta (VV) pyšní úsporami, které vybojoval na dálničních stavbách. "Z velké části jde o ořezání staveb například o protihlukové bariéry či ekodukty. Ty by tedy podle záměru Pavla Drobila hradil jeho resort z peněz určených na ochranu přírody. Tedy žádná úspora pro občany, jen otevření jiné kapsy pro stavební lobby," řekl Liška.

Server uvedl, že informace o záměru Pavla Drobila ministerstvo životního prostředí nepotvrdilo. Liška ministra vyzval, aby tyto pověsti vyvrátil. Byl by to podle něj unikátní tunel do peněz určených mimo jiné na protipovodňovou ochranu. Pokud by se záměr realizoval, byly by tím postiženy také projekty na ochranu ohrožených živočichů či výsadby veřejné zeleně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí