zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rada pro druhotné suroviny chce školit specialisty na recyklaci

01.11.2010
Odpady
Recyklace
Rada pro druhotné suroviny chce školit specialisty na recyklaci

Zlepšit využívání druhotných surovin v Česku by měl nový rekvalifikační obor, který bude školit specialisty pro jejich recyklaci. Shodla se na tom Rada pro druhotné suroviny a odpady, která je součástí tripartity, informoval dnes ČTK mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vlček. Rekvalifikační obor by mohl být nabízen zájemcům v Česku už příští rok.

"Česká republika se v rámci Evropské unie zavázala co nejefektivněji nakládat s druhotnými surovinami a podporovat jejich využití pro další výrobu," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. Podle něj by k tomu mohlo přispět zavedení nové dělnické specializace zaměřené na nakládání s druhotnými surovinami a odpadem.

"Tato nová specializace by navíc svým absolventům přinášela další výhody v tom, že by se měla univerzálně uznávat ve všech členských státech Evropské unie," dodal Kocourek. Podle něj by první rekvalifikační kurzy mohly odstartovat už v průběhu příštího roku.

Rada pro druhotné suroviny vedle toho doporučila vytvoření národní platformy pro oblast využívání primárních a druhotných surovin ve vazbě na energetickou politiku státu. Rada se také zabývala přípravou strategického dokumentu pro oblast využívání druhotných surovin a projednala přípravu právních předpisů v oblasti zpětného odběru výrobků a odpadů.

Členy Rady pro druhotné suroviny a odpady jsou zástupci ministerstev průmyslu a obchodu, financí, životního prostředí a zdravotnictví, dále představitelé Českého statistického úřadu, Asociace krajů, Svazu měst a obcí, Asociace samostatných odborů, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, Českomoravské konfederace odborových svazů a Svazu průmyslu a dopravy. Rada je poradním orgánem pracovního týmu pro hospodářskou politiku Rady hospodářské a sociální dohody ČR.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí