zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slovensko obnovilo resort ministra životního prostředí

03.11.2010
Politika
Slovensko obnovilo resort ministra životního prostředí

Slovensko má ode dneška opět ministra životního prostředí, prezident Ivan Gašparovič jím jmenoval Józsefa Nagye. Tento resort v rámci úspor sloučila bývalá vláda Roberta Fica s ministerstvem zemědělství, nový středopravý kabinet premiérky Ivety Radičové ale jeho činnost opět obnovil.

Nový ministr, který doposud na ministerstvu zemědělství zastával post státního tajemníka pro oblast životního prostřední, si za svůj cíl vytkl protipovodňová opatření a odstraňování starých ekologických zátěží.

Nagy v minulosti také tvrdil, že se pokusí získat doplatek 15 milionů eur (téměř 370 milionů korun) za emisní povolenky, které Slovensko údajně nevýhodně prodalo. Právě prodej emisních kvót patřil k nejspornějším rozhodnutím bývalého resortu životního prostředí.

Nynější koalice chtěla ministerstvo životního prostředí obnovit od září, prezidentské veto to ale zmařilo. Prolomení veta umožnilo resort obnovit od listopadu.

Obdobně z popudu Ficova kabinetu zaniklo i ministerstvo výstavby. Bývalá vláda tak chtěla ušetřit ročně až 13,28 milionu eur (asi 326 milionů Kč). Podle médií se však počet státních úředníků zrušením obou ministerstev prakticky nezměnil, a úspory tudíž byly stěží měřitelné.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí