zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hledají se inovátoři: Schweighoferova cena zahajuje výzvu k předložení návrhů

05.11.2010
Les
Hledají se inovátoři: Schweighoferova cena zahajuje výzvu k předložení návrhů

300 000 eur za inovace jako dárek od evropského lesnického a dřevařského sektoru..

Již od 1. listopadu 2010 zve rakouská rodina Schweighoferů inovátory, aby předložili návrhy na Schweighoferovu cenu 2011. Prestižní Schweighoferova cena je dotována částkou 300 000 eur.

V roce 2002 Schweighoferovu cenu financovala rakouská rodina Schweighoferů, která vlastní jednu z předních dřevozpracujících společností v Evropě.

Schweighoferova cena je dotována částkou 300 000 eur. Je určena vizionářům s duchem výzkumníků, kteří chtějí prezentovat své inovativní myšlenky na podporu udržitelného a konkurenceschopného lesnického a dřevařského sektoru v Evropě. Rozsah témat pokrývá celý lesnický a dřevařský řetězec včetně spolupráce, služeb a školení. Vyloučeny jsou pouze záležitosti týkající se celulózy a papíru.

Porota Schweighoferovy ceny klade zvláštní důraz na evropskou dimenzi úspěchů kandidátů a zaměřuje se na aplikovaný výzkum a vývoj projektů. Výhodná je rovněž interdisciplinární spolupráce mezi vědou a průmyslem.

Výzva k podání návrhů platí od 1. listopadu 2010 do 2. února 2011.

Formuláře žádostí jsou k dispozici na adrese www.schweighofer-prize.org

Finanční odměna je rozdělena mezi jednu Hlavní cenu a několik Cen za inovace. Hlavní cena vzdává hold lidem nebo organizacím hrajícím důležitou roli v evropském lesnickém a dřevařském sektoru. Jejich vynikající úspěchy se již staly milníky a nabízejí příklad průkopnického ducha a smysl pro budoucí výzvy. Ceny za inovace slouží jako impuls pro inovativní projekty v ranné fázi realizace. Výherci budou oceněni 16. června 2011 ve Vídni v Rakousku. Tato akce se bude zvláště odkazovat na Mezinárodní rok lesů 2011.

Kontaktní údaje:

Dr. Margareta Patzelt

SPB Beteiligungsverwaltung GmbH

Tel.: 0043 1 585 68 62 28

info@schweighofer-prize.org

www.schweighofer-prize.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí