zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová technika brněnských hasičů

11.11.2010
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Havárie
Nová technika brněnských hasičů

Na požární stanici Lidická v Brně sloužil dlouhá léta na výjezdu RZA Chevrolet Cheyenne. Protože však vozidlo za dobu služby technicky i morálně poněkud zastaralo, bylo rozhodnuto o obměně této techniky.

Z dotace Magistrátu města Brna byl tedy pro brněnské hasiče pořízen nový rychlý zásahový automobil Mercedes-Benz 319 CDI 4×4 s automatickou pětistupňovou převodovkou, který na tomto podvozku postavila firma ZHT Group s.r.o. Vozidlo bylo zařazeno do výjezdu v dubnu tohoto roku. Od této doby do poloviny října má RZA MB na kontě celkem 104 výjezdů k nahlášeným případům - dopravním nehodám a požárům vozidel.

V kabině vozu, určené pro posádku 1+2, jsou v palubní desce zabudovány vozidlové radiostanice Matra, Motorola a ovládání VRZ. V množství odkládacích schránek a prostor je pak umístěno další potřebné vybavení - lékařské rukavice, roztok Sterilium, přenosné RDST Matra s náhradními zdroji, dalekohled, složka s pomocnými tabulkami, zastavovací terč, výstražné vesty apod. Na zadní stěně kabiny jsou v dobíječích uchyceny dvě svitilny Survivor. Foto a více podrobností na: http://www.pozary.cz/clanek/34786-novy-rza-mercedes-benz-sprinter-4x4-v-brne-lidicke/

ZDROJ: www.pozary.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí