zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podzimní a zimní sezóna v Českém Švýcarsku

12.11.2010
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
Podzimní a zimní sezóna v Českém Švýcarsku

Během podzimu jste možná zaznamenali plakáty, lákající do Českého Švýcarska. Stojí za ní obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, která si vzala za cíl podporu šetrného cestovního ruchu v této přírodní oblasti. Zkusíte také odhalit tajemství podzimní krásy míst v okolí známé Pravčické brány?

V průběhu září a října proběhla první podzimní část celoplošné marketingové kampaně, prezentující České Švýcarsko jako jedinečnou turistickou destinaci. Se sloganem "Odhalte tajemství Českého Švýcarska... i na podzim je tu krásně!" se mohli lidé setkat na vlakových nádražích, nástupištích metra a autobusových zastávkách v Praze, Brně, Teplicích, Děčíně, Drážďanech, Ústí nad Labem a Liberci.

Zaměření marketingové kampaně připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, jejímž dlouhodobým cílem je podpora šetrného cestovního ruchu, osvěta a propagace kulturních i přírodních krás tohoto regionu. Kampaň je realizována v rámci projektu MARKETING CESTOVNÍHO RUCHU V ČESKÉM ŠVÝCARSKU, spolufinancovaného z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad, z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

S tím, co jiného se skrývá za známým symbolem Pravčické brány a co neodhaleného ještě krajina nabízí se budou moci potencionální turisté seznámit také ve druhé, zimní a jarní části kampaně.

"Dlouhodobě chceme oslovovat české i německé návštěvníky tak, aby se prostřednictvím webových stránek www.ceskesvycarsko.cz, služeb našich informačních center i dalších marketingových produktů seznamovali s méně známými, a přesto turisticky atraktivními cíli nejen v chráněné oblasti, ale i v obcích sousedících s Národními parky České i Saské Švýcarsko a lákalo je to trávit zde dovolenou i volné dny mimo hlavní turistickou sezónu", říká ředitel obecně prospěšné společnosti Mgr. Marek Mráz.

Co nabízí České Švýcarsko?

Náš nejmladší národní park a jeho okolí mají rozhodně co nabídnout - komplexy skalních věží, opuštěné zříceniny, zámky a rozhledny, větrné mlýny, nádherné skalní útvary a jeskyně...

Znáte tyto "poklady"?

  • Panská skála - jedinečný čedičový skalní útvar, známý jako "Kamenné varhany"
  • Hřensko - poslední česká obec na pravém břehu Labe, plavba soutěskami říčky Kamenice
  • Skalní hrad Sloup v Čechách - 35 metrů vysoký kamenný ostroh s unikátními vytesanými prostorami, které sloužily jako poustevna
  • Tiské stěny - labyrint tvořený až 70 m vysokými pískovcovými věžemi
  • Trpasličí skála u Rynartic - skála s vytesanými reliéfy trpaslíků a Sněhurky
  • Rozhledna Tanečnice u Mikulášovic - zděná osmihranná rozhledna s výhledem až do Lužiských a Krušných hor či Krkonoš
  • Malá Pravčická brána - málo známý útvar, kopie známé Pravčické brány s výškou 2, 3 metru, součást Jetřichovických stěn


Kontaktní osoba: Dana Štefáčková
Telefon: 777 819 198
E-mail: dana.stefackova@ceskesvycarsko.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí