zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prezident ČR Václav Klaus včera navštívil Ministerstvo životního prostředí

10.11.2010
Politika
Prezident ČR Václav Klaus včera navštívil Ministerstvo životního prostředí

V úterý 9. listopadu 2010 navštívil prezident ČR Václav Klaus Ministerstvo životního prostředí, kde se seznámil s plněním prioritních záměrů a s konkrétními opatřeními ministra ŽP Pavla Drobila.

"V této budově jsem byl naposledy před 14 lety," zavzpomínal prezident Václav Klaus. Při dnešním setkání s ministrem Pavlem Drobilem na půdě Ministerstva životního prostředí hovořili o plnění prioritních záměrů a konkrétních projektech. Panu prezidentovi byli také představeni lidé z vedení ministerstva.

Ministr Drobil pana prezidenta informoval i o zahájené debyrokratizaci ekologické legislativy resortu a o snižování administrativní zátěže podnikatelů, jejíž první část je právě nyní ukončena a která by měla přinést pro nastávající období stamiliónové úspory.

Například to, že podniky nebudou muset zpracovávat plán odpadového hospodářství přinese úsporu zhruba 200 miliónů korun a zavedení on-line systému přepravy nebezpečných odpadů by mělo za rok uspořit 320 miliónů korun. "Cílem musí být efektivní a účinná ochrana životního prostředí při udržení konkurenceschopnosti českých podniků a průmyslu," říká ministr Pavel Drobil.

Snižuje se byrokracie a záměrem je i efektivně fungující ministerstvo, proto resort zeštíhluje. Pro rok 2011 se bude uplatňovat stanovené 10% snížení mzdových prostředků oproti roku 2010 a k dnešnímu dni je již zrušeno 290 pracovních míst.

Na setkání se také probíraly některé aktuální otázky jako například jednání o klimatu v mexickém Cancúnu, které se koná na přelomu listopadu a prosince. "Česká republika bude prosazovat provedení analýzy dopadů na ekonomiky jednotlivých států a větší zapojení velkých světových ekonomik USA a Číny do procesu změn, aby byla zachována konkurenceschopnost Evropy," podotkl k tématu ministr Pavel Drobil.

Na závěr návštěvy daroval ministr prezidentovi odrůdu rododendronu vyšlechtěného Výzkumným ústavem Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích u Prahy a Atlas krajiny České republiky.

Jarmila Krebsová
tiskové odd. MŽP - odbor vnějších vztahů

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí