CENIA, česká informační agentura životního prostředí vás zve na třetí ročník konference Inspirujme se. Čím letos? Možnostmi. Protože to je přesně to, co s sebou INSPIRE přináší. INSPIRE udává standardy, napomáhá lepší informovanosti o existenci dat, nutí tvůrce dat najít společnou řeč a nastavuje jednodušší cestu k datům. Důležité je však to, co s daty zvládneme dělat dál. Stejně jako loni budeme i letos představovat další kroky implementace Směrnice INSPIRE. Věříme, že právě ony ukážou nové možnosti.

Co konkrétně nás letos čeká? Pro ty, co s INSPIRE trochu zaspali a nevědí, čeho se vlastně týká, je na 23.11. v dopoledních hodinách připraven úvodní seminář "INSPIRE pro začátečníky", který se bude konat mimo hlavní program konference. Hlavní program bude informovat o aktuálním dění kolem INSPIRE v České republice (Koordinační výbor pro INSPIRE, příprava národního geoportálu INSPIRE, INSPIRE a ÚAP, realizovaná INSPIRE řešení) a o aktuálním dění v Evropě (výsledná řešení evropských projektů vycházejících z INSPIRE, vývoj implementačních pravidel k datům přílohy II. a III., pravidla pro kvalitu dat). Konferenci uzavře 24.11. v odpoledních hodinách první e-learningový kurz o INSPIRE pro pracovníky veřejné správy, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Účast na tomto kurzu je bezplatná pouze po předchozí registraci na geotym@geogr.muni.cz.

Letošní ročník konference se opět připojí k akcím konaným pro připomenutí světového dne GIS. Přijeďte proto 23. a 24.11.2010 do vzdělávacího a informačního centra Floret v Průhonicích!