zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hasiči zabránili ekologické havárii a znečištění řeky

19.11.2010
Havárie
Pojištění environmentálních rizik
Hasiči zabránili ekologické havárii a znečištění řeky

Valašské Meziříčí: Dnes v 10:23 hod. byli hasiči informováni o znečištění toku ve Valašském Meziříčí. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozem, s velitelským autem s rozšířenou výbavou a s protichemickým kontejnerem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k úniku oleje do dešťové kanalizace a následně i do řeky Bečvy.

Fotogalerie k zásahu hasičů.

Hasiči byli na místě zásahu do tří minut od výjezdu. Průzkumem bylo zjištěno znečištění přítoku dešťové kanalizace a k ohrožení vody v řece Bečvě. Velitel zásahu rozhodl o umístění sorbčních hadů i o natažení záchytné norné stěny přes hlavní tok řeky.

Hasiči nejdříve položili sorbční hady na kanalizační přítok do řeky Bečvy a následně na hlavní tok položili nornou stěnu. Dalším průzkumem bylo zjištěno, že olej pochází se starých strojů, které byly stěhovány v nedaleké firmě v předcházejících dnech. Ze strojů došlo k úniku oleje a následným deštěm se látka dostala do kanalizace. Hasiči zabránili dalšímu ekologickému ohrožení a uchránili hlavní tok řeky Bečvy. Zachycovaná olejnatá látka byla hasiči zasypávána sorbenty a následně sbírána z vodní hladiny na likvidaci.

O události jsme informovali zástupce životního prostředí a pro další šetření jsem odebrali vzorky uniklé látky. Likvidace úniku zabrala hasičům asi hodinu práce.
Zdroj: mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí