zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Většina Evropanů podle průzkumu preferuje skleněné obaly

24.11.2010
Recyklace
Většina Evropanů podle průzkumu preferuje skleněné obaly

Většina spotřebitelů v Evropě preferuje skleněné obaly na nápoje a jídlo před ostatními obalovými materiály. Sklo upřednostňuje 68 procent evropských spotřebitelů a podobná situace je také v Česku, kde tyto preference činí 60 procent. Vyplývá to z průzkumu, který pro Federaci evropských výrobců obalového skla a strojově vyráběného stolního skla (FEVE) v 19 evropských zemích provedla společnost TNS.

"Drtivá většina evropských spotřebitelů (84 procent) podporuje právo spotřebitelů mít možnost koupit si určité produkty ve skleněných obalech," sdělila dnes ČTK FEVE. Federace za překvapivé zjištění označila fakt, že 42 procent respondentů je ochotno si za sklo připlatit.

"Spotřebitelé dnes kladou větší důraz na zdraví než dříve. Opravdu se zajímají o to, jaké látky se jim dostávají do těla, a také o to, jaký dopad mají obaly na životní prostředí," komentoval výsledky průzkumu předseda FEVE Niall Wall.

Postoj vůči sklu je nejpozitivnější v jižní Evropě a v Polsku. Jedinou zemí s nadpoloviční podporou plastových obalů je Estonsko, kde podle průzkumu 53 procent lidí upřednostňuje plasty a 47 procent sklo.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí