zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS prošetřuje veřejnou zakázku ministerstva životního prostředí

25.11.2010
Šlendryján
ÚOHS prošetřuje veřejnou zakázku ministerstva životního prostředí

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje zakázku ministerstva životního prostředí na organizaci zajištění výběrových řízení v letech 2010 až 2013. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun. Ministerstvo již dříve vybralo firmu OTIDEA. Zatím s ní ale nemůže podepsat smlouvu. Brání mu v tom předběžné opatření ÚOHS. ČTK to zjistila z webu antimonopolního úřadu.

Rozhodnutí, zda ministerstvo svým postupem porušilo zákon o veřejných zakázkách či nikoliv dosud nebylo vydáno. "Správní řízení probíhá," řekl ČTK mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa.

Úřad v průběhu správního řízení "získal pochybnosti o souladu postupu zadavatele se zákonem," uvedl v aktuálním rozhodnutí týkajícím se vydání předběžného opatření předseda ÚOHS Petr Rafaj. Konkrétně se ÚOHS zabývá posouzením výše nabídkových cen, oznamováním zakázky v informačním systému veřejných zakázek a vyloučením jednoho z uchazečů z tendru.

Ministerstvo tendr vypsalo začátkem letošního roku. S vybraným uchazečem chtělo podepsat smlouvu už v květnu. Antimonopolní úřad se případem zabývá od června, kdy se na něj obrátilo sdružení GORALEP, které tvoří společnosti Executive Project Group, a.s. GORDION, s.r.o. a Allowance s.r.o.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí