zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Elektroodpad na severu Moravy budou chránit nové sběrné E-domky

26.11.2010
Zpětný odběr
Elektroodpad na severu Moravy budou chránit nové sběrné E-domky

Čtyři desítky sběrných dvorů v Moravskoslezském kraji budou do konce příštího roku vybaveny speciálním zařízením na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů. Takzvané E-domky chrání elektrozařízení před nepřízní počasí a hlavně před zloději drahých kovů. Nezisková společnost Asekol jich v loňském roce umístila v kraji sedm, letos přibyly další plechové boudy například ve Frýdku-Místku či Havířově na Karvinsku. Novinářům to dnes řekli zástupci společnosti.

"Mnohá elektrozařízení obsahují drahé kovy jako zlato, stříbro, platinu či měď. Proto do sběrných dvorů přitahují vykradače. E-domky tak pomohou vyřešit dva zásadní problémy: praktickou ochranu před zloději i před nepříznivým počasím," vysvětlil regionální zástupce společnosti Zdeněk Kovářík.

Společnost dodává do sběrných dvorů E-domky zdarma ve dvou velikostech - menší s objemem 26 metrů krychlových a větší se 45 metry krychlovými. V loňském roce Asekol financoval jejich dodávku do měst a obcí z vlastních zdrojů. Letos na celorepublikový projekt získal evropské peníze z Operačního programu Životní prostředí. Příští rok se do projektu v regionu zapojí i Moravskoslezský kraj, který by měl přispět 500.000 Kč.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí