zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jiří Žoch - cena za likvidaci autovraků

26.11.2010
Recyklace
Jiří Žoch - cena za likvidaci autovraků

Ocenění Vodafone Byznys rebel získal v Olomouckém kraji živnostník Jiří Žoch s podnikáním v oblasti ekologické likvidace autovraků.

Porotu soutěže si Jiří Žoch získal především svým nekonvenčním přístupem.

Jeho hlavní zbraní je maximální vstřícnost k firemním i soukromým zákazníkům. Nejenže nabízí ekologické zneškodnění výhradně zdarma, ale také jeho odtahové vozy vyrážejí pro nepotřebná auta i o sobotách a nedělích.

Do vlastní provozovny, jež musí splňovat řadu přísných kritérií, sváží vysloužilá vozidla všech druhů k sešrotování z celého Olomoucka a okolí. Nejčastěji likviduje vozy Škoda 105, 120 a Škoda Favorit.

V segmentu podniká od roku 2003, zaměstnává čtyři pracovníky a sídlí v areálu Delta Army v Horce nad Moravou. V širokém okolí je největším zpracovatelem autovraků.

Když takový vrak dorazí, je rozložen na jednotlivé materiály k recyklaci. Autoskla, plasty, železné díly i nebezpečné odpady jsou následně zpracovány v úzké spolupráci s dalšími lokálními firmami. Nejzajímavější složkou je pro Jiřího Žocha železo, které prodává.

Zákazníkům "rebel" ulehčuje život kompletním servisem doplňkových služeb, od odhlášení z registru dopravy přes rušení povinného ručení až po výkup vyřazených autobaterií a katalyzátorů. Každý den je takto ekologicky zpracováno pět až šest vozů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí